Informacje o ośrodku

 

Lokalizacja

Nasz ośrodek położony jest na piękniej polanie, tuż przy mazurskim jeziorze Żywki, w wsi o tej samej nazwie. Najbliższe zabudowania gospodarskie położone są kilkaset metrów do granicy działki, co gwarantuje prawdziwą ciszę i spokój dla naszych gości. Na terenie ośrodka znajduje się darmowy parking dla gości, a cały teren ośrodka jest ogrodzony.

Sauna i balia z jacuzzi

Opalana drewnem, inspirowana konstrukcjami pochodzącymi z Japonii i Chin, składa się z nowoczesnej sauny drewnianej oraz ogrodowej balii z jacuzzi, które pomieszczą maksymalnie po 8 osób w tym samym czasie.

Regularne seanse w balii i w saunie działają relaksująco i prozdrowotnie. Panująca wewnątrz sauny temperatura oraz wilgotność wpływają korzystnie na samooczyszczanie się organizmu. Idealne dla osób, które zmagają się ze schorzeniami dróg oddechowych, takimi jak astma czy zapalenie oskrzeli.

Sauna drewniana - wolnostojąca w formie leżącej beczki kąpielowej niczym nie różni się od użytkowania tradycyjnej sauny z bala. Nasza sauna jest w pełni wyposażona, wykonana z bala świerkowego, pokryta gontem bitumicznym. Pokój sauny posiada piec na drewno oraz ławki, przebieralnię i taras.

Balia z jacuzzi – drewniana z dyszami napowietrzającymi i podgrzewaną wodą, stojąca na wolnym powietrzu, na tarasie przy saunie. Balia po zakończeniu seansu przykrywana jest specjalnym okryciem, a woda wewnątrz wymieniana, by zachować najwyższą czystość i higienę.

Ognisko i grill

W ośrodku mamy specjalne miejsce na ognisko i grilla w pięknym miejscu nad jeziorem, koło plaży i pomostu. Można tu urządzić większe spotkanie z rodziną i przyjaciółmi, sycąc się mazurską przyrodą. Położenie ok. 100 metrów od ośrodka zapewnia bliskość do wynajmowanego domku, a jednocześnie nie będziemy zakłócać spokoju innym gościom. Możliwe jest także urządzenie grilla na tarasie bezpośrednio przy domku. Przy każdym z domku znajdą Państwo sprzęt do grillowania.

Prywatna plaża i pomost

100 metrów od ośrodka, po drugiej stronie polnej drogi znajduje się prywatna plaża oraz pomost z którego mogą korzystać nasi gości. Na plaży na pewno zrelaksujemy się na leżaku, a rano lub wieczorem możemy z pomostu połowić ryby w towarzystwie przyjaciół.

Kajaki, rowery wodne i łódź wiosłowa

Każdy z gości może skorzystać ze sprzętu wodnego zacumowanego przy naszym pomoście. Do dyspozycji gości są dwa kajaki z dwoma miejscami dla dorosłych i jednym dodatkowym miejscem dla dziecka, dwa pięcioosobowe rowery wodne i jedna łódź wiosłowa/wędkarska. Korzystając z tego sprzętu możemy bardzo miło spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi zwiedzając okolicę z wody lub rozwijając swą pasję wędkarską. Sprzęt jest nowy, w bardzo dobrym stanie technicznym.

Łodzie i jachty motorowe

W Giżycku wzdłuż promenady jeziora Niegocin znajduje się port Ekomarina, gdzie nasza firma specjalizuje się w wypożyczaniu jachtów motorowych bez patentu oraz jachtów typu Houseboat. Prężny rozwój pozwolił nam na zbudowanie jednej z największych firm czarterowych na Mazurach. Nasza flota liczy obecnie 8 jachtów motorowych o zróżnicowanej konstrukcji oraz zabudowie wnętrza. W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę jachtów. Nasze jachty pozwalają na wygodne pływanie oraz mieszkanie dla 4 do 8 osób. Bogate wyposażenie jachtów pozwala na komfortowe spędzanie wolnego czasu, a dodatkowe urządzenia poprawiają sterowność dzięki czemu pływanie staje się jeszcze bezpieczniejsze.

Tylko dla klientów obiektu Masuria Resort Village mamy przygotowane wyjątkowo promocyjne ceny na czartery jachtów motorowych typu hauseboat oraz na jacht Parker 850 Voyager Cruiser z silnikiem 350 KM Mercury.

(czarter jednodniowy – 10% zniżki od ceny podanej w cenniku)

Rower trekkingowe

Do dyspozycji gości jest 12 rowerów trekkingowych, w tym 4 rowery męskie (koła 28”), 4 rowery damskie (koła 28”) oraz 4 rowery młodzieżowe (koła  20”). Okolica zapewnia wiele pięknych szlaków rowerowych, z czego jeden z oznakowanych szlaków przebiega tuż przed bramą naszego ośrodka. Poprowadzą one Państwa przez piękne wsie, Puszczę Borecką oraz wokół mazurskich jezior i pozwolą zwiedzać Mazury jakich nie znacie.

Kijki do Nordic Walking

Mamy dla przyjezdnych także 12 kompletów kijków do Nordic Walking, czyli coraz popularniejszego sportu polegającego na marszu ze specjalnymi kijkami. Sport ten w przeciwieństwie do zwykłego marszu czy joggingu angażuje wiele partii mięśni (także mięśnie klatki piersiowej, tricepsy, bicepsy, ramion i brzucha) i bardziej je wzmacnia. Aby cieszyć się tym sportem potrzebne są jeszcze zaciszne drogi, którymi będziemy mogli się przemieszczać, a tych w naszej okolicy nie brakuje oferując przy tym przepięknie widoki.

Inne aktywności

By urozmaicić czas spędzony w ośrodku przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje. Jedna z nich to piłka do nogi wraz z bramkami ustawione na trawniku, by rozegrać mecz z przyjaciółmi bądź dziećmi. Do dyspozycji jest także siatka do badmintona wraz z paletkami oraz duża trampolina z bocznymi kurtynami zabezpieczającymi użytkownika przed wypadnięciem.

Plac zabaw dla dzieci

Dla najmłodszych gości przygotowaliśmy plac zabaw z piaskownicą oraz dwoma zjeżdżalniami i domkiem. Na placu są także bujaki oraz wiele zabawek do zabawy w piasku, by Państwa pociechy mogły zajmująco spędzić czas, a Państwo cieszyć się prawdziwym wypoczynkiem.

Hamaki

Za domkami na przestronnym trawniku przygotowaliśmy także sześć hamaków na których goście mogą odprężyć się przy zimnym napoju po całym dniu atrakcji. Hamaki są ustawione w dużej odległości od siebie by goście nie przeszkadzali sobie nawzajem.

Ogród warzywny

Na terenie ośrodka przygotowaliśmy także ekologiczny ogród warzywny, z którego mogą skorzystać wszyscy nasi goście bezpłatnie. Z zebranych plonów można przyrządzić pyszne i zdrowe posiłki w pełni wyposażonej kuchni znajdującej się w każdym domku.