Atrakcje

Jachty motorowe, kajaki, rowery wodne i łódka wędkarska

Obiekt na miejscu dysponuje 4 kajakami, 2 rowerami wodnymi oraz stabilną łódką wiosłowo – wędkarska. W ośrodku są kapoki dla dorosłych i dzieci.

W Giżycku wzdłuż promenady jeziora Niegocin znajduje się Ekomarina gdzie nasza firma specjalizuje się w wypożyczaniu jachtów motorowych bez patentu oraz jachtami typu Houseboat. Prężny rozwój pozwolił nam na zbudowanie jednej z największych firm czarterowych na Mazurach. Nasza flota liczy obecnie 8 jachtów motorowych o zróżnicowanej konstrukcji oraz zabudowie wnętrza. W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę jachtów. Nasze jachty pozwalają na wygodne pływanie oraz mieszkanie dla 4 do 8 osób. Bogate wyposażenie jachtów pozwala na komfortowe spędzanie wolnego czasu, a dodatkowe urządzenia poprawiają sterowność dzięki czemu pływanie staje się jeszcze bezpieczniejsze.

Tylko dla klientów obiektu Masuria Resort Village mamy przygotowane wyjątkowo promocyjne ceny na czartery jachtów motorowych typu hauseboat oraz na jacht Parker 850 Voyager Cruiser z silnikiem 350 KM Mercury.

(czarter jednodniowy – 10% zniżki od ceny podanej w cenniku)

Dołożymy wszelkich starań, aby Państwa wypoczynek przebiegał w komfortowych warunkach.

Sauna i balia z jacuzzi

Opalana drewnem, inspirowana pochodzeniami z Japonii i Chin składa się z nowoczesnej sauny drewnianej oraz ogrodowej balii z jacuzzi, które pomieszczą maksymalnie po 8 osób w tym samym czasie.

Regularne seanse w balii i w saunie działają relaksująco i prozdrowotnie. Panująca wewnątrz sauny temperatura oraz wilgotność wpływają korzystnie na samooczyszczanie się organizmu. Idealne dla osób, które zmagają się ze schorzeniami dróg oddechowych, takimi jak astma czy zapalenie oskrzeli.

Sauna drewniana - wolnostojąca w formie leżącej beczki kąpielowej niczym nie różni się od użytkowania tradycyjnej sauny z bala. Nasza sauna jest w pełni wyposażona, wykonana z bala o grubości 400 mm ze świerka, pokryta gontem bitumicznym. Średnica sauny 220 cm. Pokój sauny o długości 450 cm wyposażony w piec na drewno oraz ławki, 200 cm przebieralnia + 50 cm taras

Atrakcje turystyczne

Krajobraz obszaru gminy Kruklanki ukształtowany został podczas ostatniego zlodowacenia bałtyckiego. Lodowiec, który kilkakrotnie nasuwał się i ustępował z tych terenów, pozostawił liczne ciekawe formy w postaci wyniesień morenowych i dolin erozyjnych. W kilkunastu takich obniżeniach znajdują się malowniczo położone jeziora, z których największe to GOŁDOPIWO, SOŁTMANY i ŻYWE. Większość jezior i jeziorek połączonych jest ze sobą ciekami wodnymi.

Urozmaicona rzeźba terenu oraz podłoże glebowe stwarzają korzystne warunki dla rozwoju różnych form roślinności: leśnej, łąkowej, wodnej, szuwarowej i innej. Dodatkowo tradycyjne gospodarstwa chłopskie z oryginalną zabudową pruską nadają okolicy niepowtarzalny charakter, tym bardziej, że gospodarstwa prowadzą często ekstensywną produkcję nie oddziaływujący tym samym szkodliwie na środowisko. Prawdziwą ozdobą i atrakcją gminy jest Puszcza Borecka.

Znaczne jej obszary charakteryzują się dużym stopniem naturalności. Są to w większości lasy liściaste i mieszane ze zwiększonym udziałem gatunków borealnych. Botanicy wyróżnili tu ponad 20 zespołów roślinnych, z których największe obszary zajmują grądy w swych różnych odmianach - lasy liściaste i mieszane na podłożu gliniastym z dominującymi gatunkami drzew takimi jak: dąb szypułkowy, grab zwyczajny, lipa drobnolistna, świerk pospolity, jesion wyniosły i inne.

Duży udział w leśnych zespołach roślinnych mają też świerkowe lasy mieszane i bory mieszane, a w obniżeniach terenu wilgotne i torfowe bory świerkowe, łęgi jesionowo-olszowe i olesy. W niektórych miejscach drzewostan liczy ponad 100 lat, a atmosfera tchnie prawdziwie pierwotnym lasem. Tereny te otoczone są ochroną rezerwatową. Największym jest położony centralnie w Puszczy rezerwat Borki.

Rośnie tu wiele chronionych i rzadkich gatunków roślin: cis pospolity, wawrzynek wilczełyko, czosnek niedźwiedzi, wielosił błękitny, pięknie kwitnące storczyki jak podkolan biały i zielonawy oraz wiele, wiele innych.

Zobacz żubra na żywo !!!

Bardzo interesujący jest też świat zwierząt. Wizytówką gminy jest żubr, który żyje tu na wolności w liczbie około 50-60 sztuk. Kilka osobników jest na stałe zamkniętych w specjalnej zagrodzie i można je podziwiać z tarasu widokowego. Pospolite są inne ssaki kopytne: sarna, jeleń, dzik. Żyją tu też łosie nieco rzadsze są duże drapieżniki: wilk (około 20 sztuk) oraz para rysi.

Pospolite natomiast są lisy, borsuki, kuny i inne drobne drapieżne zwierzęta. W Puszczy i jej pobliżu gniazduje około 140 gatunków ptaków. Ich występowaniu sprzyja bogactwo siedlisk. Niektóre są w Polsce rzadkie: bielik, orliki, kanie, rybołów, puchacz, bocian czarny czy dzięcioł białogrzbiety. Częste są żurawie i jarząbki. Bogate w awifaunę są jeziora z przyległymi trzcinowskami i terenami podmokłymi. Nad jeziorem Babka i Brożówka usłyszeć można wiosną charakterystyczne buczenie bardzo rzadkiego już dziś bąka.

Na jeziorach w wielkiej obfitości występują różne gatunki kaczek, perkozy, łyski, łabędzie i wiele innych. Przyroda roztacza swe uroki przed wzrokiem ciekawych obserwatorów, którzy sprawnie mogą poruszać się po wytyczonych ścieżkach rowerowych. Ostatnimi czasy wytyczono także trasę ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej, na której możemy podziwiać i poznawać nie tylko przyrodnicze walory, ale także i historię gminy. Do dyspozycji turystów pozostają też inne nie oznakowane trasy, które przecinają pola, lasy i łąki.

Gmina Kruklanki położona jest na pograniczu trzech atrakcyjnych krain geograficznych, tj. Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, Mazur Garbatych i Pojezierza Ełckiego Teren gminy stanowi połączenie lasów Puszczy Boreckiej, kilkunastu jezior i rzeki Sapiny, rozlokowanych w malowniczym, pagórkowatym krajobrazie. Główne atrakcje turystyczne stworzyła natura.

Na terenie gminy znajduje się czternaście bardzo czystych jezior z obowiązującą strefą ciszy. Największe z nich to: Gołdapiwo, Sołtmany, Kruklin i Żywy. Przez część z nich przepływa rzeka Sapina, stanowiąca atrakcyjny, 26-kilometrowy szlak kajakowy, łączący jezioro Kruklin z Mamrami.

Trasy rowerowe

Piękno Puszczy Boreckiej najlepiej poznamy wędrując lub jeżdżąc na rowerze po specjalnie oznakowanych trasach. W niej też spotkamy króla puszczy - żubra, którego można zobaczyć w zagrodzie obok leśniczówki Wolisko.

Będąc na miejscu warto przemierzyć ścieżkę przyrodniczo-historyczno-edukacyjną o intrygującej nazwie „Odkryj z nami tajemnice Kruklanek”. Dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna, czyni z gminy Kruklanki doskonały punkt wypadowy do penetracji turystycznej interesujących okolic (Gierłoż, Stańczyki, Święta Lipka, Kanał Mazurski, Mamerki, Rapa) czy też uczestnictwa w ciekawych imprezach kulturalnych regionu (giżyckie "Szanty", mrągowski "Piknick Country", kruklanecka "Noc Kupały").

Zorganizowane spływy kajakowe rzeką Sapina

Zapraszamy serdecznie na spływy kajakowe. Rzeką Sapina można spłynąć spływem 3 godzinnym na trasach Kruklin-Gołdopiwo lub 5-6 godzin płynięcia z jeziora Kruklin do jeziora Święcajty. Na końcu można się wykąpać w bardzo czystym jeziorze.

Nasz plan na Mazury Nieoczywiste: 5 miast, 26 historii i miejsca, które warto zobaczyć

Pomiędzy taflami srebrzystych Wielkich Jezior Mazurskich, w małych mazurskich miasteczkach, niczym pajęcza sieć snują się nieodkryte historie.

Zaskoczyć Cię może, że Mrągowo, Mikołajki, Węgorzewo, Pisz i Giżycko, to narodowościowo-etniczno-religijny tygiel. Obok siebie funkcjonują tam katolickie kościoły, ewangelickie świątynie i prawosławne lub grekokatolickie cerkwie. Tylko synagog już nie ma, a w miejscach żydowskich cmentarzy stoją garaże lub widokowe wieże ciśnień. W miejscu dawnych, uroczych kamieniczek, rozciągają się zielone skwery. Odpoczywający na jeziorach i w ekomarinach turyści, rzadko kiedy zapuszczają się do piskich schronów i nie wiedzą, że w Węgorzewie znajdą ślady po pierwszej wojnie światowej. Mazury wciąż są dla większości nieodkrytą krainą, w której dobrze wypromowały się wyłącznie jeziora.